Unia Europejska

foto Piotr Ślipiński

Muzeum i Instytut Zoologii Polskiej Akademii Nauk poszukuje bioinformatyka do Pracowni Technik Molekularnych i Biometrycznych

Poszukujemy pracownika — bioinformatyka do Pracowni Technik Molekularnych i Biometrycznych w Muzeum i Instytucie Zoologii PAN w Warszawie.

Wymagania stawiane kandydatowi:

  • wykształcenie wyższe, preferowane podwójne, informatyczne i biologiczne,
  • znajomość zagadnień bioinformatyki i programowania,
  • zainteresowanie zastosowaniem bioinformatyki w filogenetyce i genomice,
  • preferowane doświadczenie w analizie danych sekwencjonowania nowej generacji,
  • dobra znajomość języków skryptowych, np. Python,
  • Dobra znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • umiejętność współpracy w zespole i komunikacji.

Zakres obowiązków:

  • wsparcie bioinformatyczne wysokoprzepustowych metod doświadczalnych,
  • programowanie na potrzeby analiz genomicznych,
  • organizacja, utrzymywanie i rozwijanie infrastruktury informatycznej,
  • aktywny i konstruktywny udział w projektach badawczych realizowanych w Instytucie.

Oferujemy:

  • możliwość pracy nad ciekawą tematyką badawczą (np. molekularna filogenetyka, regulacja ekspresji genów, epigenetyka),
  • możliwość pracy w zespołach interdyscyplinarnych,

Przystępując do konkursu należy dostarczyć:

  1. list motywacyjny, zawierający opis zainteresowań kandydata,
  2. życiorys z wykazem umiejętności i osiągnięć,
  3. Podanie o zatrudnienie w MiIZ PAN.
  4. Kwestionariusz osobowy.
  5. Opis dotychczasowej pracy wraz z ewentualnym wykazem publikacji.
  6. Odpis dyplomu wyższej uczelni.
  7. Inne dokumenty uznane za kandydata za ważne.
  8. Nazwiska i adresy osoby/osób mogącej udzielić referencji.
  9. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. z późn. zm. o ochronie danych osobowych).

Dokumenty w zaklejonej z dopiskiem kopercie „Konkurs — Bioinformatyk MiIZ PAN” - należy składać do dnia 31 sierpnia 2016 r. w Sekretariacie MiIZ PAN (ul. Wilcza 64, 00-679 Warszawa)

Komisja zastrzega sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.

Rozstrzygnięcie Konkursu – nastąpi do dnia 15 września 2016 r.